Що таке мімічні зморшки та як з ними боротися

Зміст

    Гладенька і пружна сяюча шкіра – мрія багатьох жінок. Однак висипання, почервоніння і мімічні зморшки псують зовнішній вигляд.
    Правильно підібрані косметичні засоби допомагають розгладити мімічні зморшки, приховати ознаки старіння.

    Що таке мімічні зморшки?

    Мімічна зморшка – це дрібна складка, яка утворюється на шкірі через мімічні рухи обличчя, які часто повторюються. Найпоширеніші місця: кутики очей (“гусячі лапки”), міжбрів’я, лоб, навколо рота.

    мімічні зморшки

    Чому і як виникають мімічні зморшки?

    Основний фактор, який провокує появу мімічних зморшок, – активне скорочення м’язів. Якщо міміка дуже рухлива, то ймовірність появи мімічних зморшок дуже висока.
    Принцип утворення мімічних зморшок простий: спочатку це тонкі лінії. Вони помітні тільки тоді, коли м’язи напружені. Під час розслаблення лінії зникають. Згодом на місці ліній формуються глибші складки. Вони не зникають навіть під час розслаблення.

    Види мімічних зморшок

    Виділяють   такі види мімічних зморшок.

    • Очі. З’являються біля зовнішніх куточків очей. Часто мімічні зморшки навколо очей називають «гусячими лапками». Це один з найпоширеніших типів мімічних зморшок.
    • Лоб. Поперечні складки на лобі утворюються, коли людина злиться, відчуває тривогу. Мімічні зморшки на лобі ще називають тривожними.
    • Ніс. Утворюються, коли людина примружу очі. Їх інша назва – «кролячі лапки». Складки біля носа додають сумного вигляду  і віку.
    • Рот. Мімічні зморшки навколо рота називають касетними. Також вони видають курців. Вони можуть з’являтися  через недостатню щільність сполучної тканини.
    Мімічні зморшки на лобі

    Основні причини появи мімічних зморшок

    Появу мімічних зморшок можуть провокувати різні чинники. Зокрема, це:

    Активна міміка

    Часте скорочення м’язів обличчя під час усмішки, підняття брів чи інших емоцій викликає утворення заломів на шкірі, які з часом закріплюються у вигляді зморшок.

    Недостатнє зволоження шкіри

    Суха шкіра менш еластична і швидше втрачає здатність до відновлення після мімічних рухів, що призводить до формування дрібних зморшок.

    Стрес

    Хронічний стрес сприяє підвищенню рівня кортизолу, що погіршує стан шкіри, знижує її пружність і пришвидшує появу зморшок.

    УФ-випромінювання

    Сонячне світло руйнує колаген та еластин у шкірі, що прискорює її старіння і сприяє виникненню як глибоких, так і мімічних зморшок.

    Вік і спадковість

    З віком природні процеси оновлення клітин сповільнюються, шкіра стає тоншою і менш пружною. Генетика також визначає швидкість старіння і схильність до утворення зморшок.

    Косметичний догляд проти мімічних зморшок

    Догляд за шкірою з мімічними зморшками потребує регулярності, делікатності та правильного підбору засобів.

    1. Очищення має бути зранку і ввечері. Вибирай м’які засоби без агресивних ПАР (наприклад, гелі або пінки з амінокислотами, пантенолом, алое вера).
    2. Тонізація. Тонік вирівнює pH шкіри, зволожує. Підійдуть засоби з гіалуроновою кислотою, ніацинамідом, екстрактами рослин.
    3. Сироватка.     Зранку можна обирати засіб, що містить вітамін C (антиоксидант, стимулює колаген). Ввечері –  ретинол або пептиди (стимулюють оновлення клітин і згладжують зморшки).
    4. Крем для зони навколо очей. Обирай із кофеїном, пептидами, гіалуроновою кислотою.
    5. Крем для обличчя має бути поживний і зволожуючий. Добре, якщо містить кераміди, сквалан, антиоксиданти.
    6. Захист від сонця (SPF 30-50). Щодня, навіть взимку. Найкраща профілактика нових зморшок.

    В якості додаткового догляду можна використовувати маски (як мінімум 2 рази на тиждень – зволожуючі, живильні або колагенові). Корисний масаж обличчя: легкий масаж пальцями стимулює кровообіг і розслабляє м’язи обличчя. Можна використовувати патчі під очі: ідеальні для ранку або перед подією – зволожують і тимчасово розгладжують.

    Салонні процедури та професійні методи

    Появу мімічних зморшок можна сповільнити чи попередити завдяки різним косметичним процедурам та методикам. Апаратні методи не впливають на цілісність шкіри, але дозволяють забути про мімічні зморшки під очима. А після процедур не потрібен час для відновлення.

    Ботулінотерапія

    Так, ін’єкції ботоксу — це один із найефективніших способів боротьби саме з мімічними зморшками. Процедуру виконують  за таким алгоритмом:

    • Вводять препарати ботулотоксину (наприклад, Ботокс, Диспорт, Ксеомін) у м’язи обличчя.
    • Ботулотоксин тимчасово блокує передачу нервових імпульсів до м’язів.
    • В результаті м’яз розслабляється, не скорочується, і зморшка “розгладжується” або стає менш помітною.
    • Ефект зазвичай з’являється через 3–7 днів і триває 6-9 місяців, після чого поступово зникає (і процедуру можна повторити).

    Мікротоки

    Процедура мікротоки (мікрострумова терапія) — це дуже ніжний та безболісний метод омолодження і оздоровлення шкіри за допомогою слабких електричних імпульсів.  Через шкіру пропускають дуже низьку силу струму, що імітує природні біоструми організму. Вони стимулюють клітини, покращують мікроциркуляцію крові та лімфи. Активізується вироблення колагену, еластину, прискорюються обмінні процеси в шкірі. Процедура мікрострумів дозволяє прибрати мімічні зморшки швидко і безпечно.

    Записуйтеся на прийом до косметолога, і ви будете вражені результатом!

    Поширені питання

    Мімічні зморшки — це зморшки, що виникають через активну роботу м’язів обличчя. Наприклад, коли ми посміхаємося, хмуримося, піднімаємо брови — шкіра постійно згинається в одних і тих самих місцях. З часом ці лінії “запам’ятовуються” і залишаються навіть у стані спокою. Вікові зморшки — це наслідок природного старіння шкіри.
    Це лоб, перенісся, очі, ніс, кисетні зморшки навколо губ, підборіддя.
    Для цього потрібно використовувати апаратні методики. За допомогою вправ і правильного догляду можна суттєво покращити зовнішній вигляд обличчя.

    Записатись

      Залишити відповідь

      Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *